Соработка|
Контакт
Најави се

Природен мед со таан

Медот е ризница на витамини и минерали додека пак сусамот е извор на калциум, железо, магнезиум, манган. Оваа смеса има изобилие на витамини А, Е и Б, минерали како и омега 3 и омега 6 масни киселини. Заради високата хранлива вредност на оваа смеса се препорачува да се конзумира наутро на гладен стомак. Оваа комбинација : - Го зајакнува имунитетот; - Го регулира холестеролот; - Го намалува крвниот притисок; - Го подобрува квалитетот на кожата; - Ја регулира нередовната столица; - Ја намалува желбата за слатко; - Ја зголемува физичката издржливост; - Помага при гастритис, колитис и чир.

Цена:
300 МКД
0.5кг
600 МКД
1кг

Нарачај "Природен мед со таан" од Пчеларник Демјаница преку: