Соработка|
Контакт

Макало од лук

🧄 Домашно подготвено традиционално македонско макало од лук 🇲🇰

🧄 Идеален прилог во комбинација со месо, риба или тестенини, како и превкусен додаток во салати и сосови.🥩🐟🍝🥗🍚

⚠️ Внимание: прекрасниот вкус може да предизвика зависност 😋

ℹ️ Состав: лук, магдонос, сончогледово масло, сол и оцет.

🧄 Од сите намирници што ги нуди нашата мајка природа, лукот е вистинско “ботаничко богатство”. Богат е со манган, калциум, фосфор, селен и витамини Б6 и Ц, па затоа е корисен за коските и тироидната жлезда. Лукот помага на телото да се исчисти од тешки метали, како олово, жива, кадмиум, арсен, итн. Постојат бројни студии кои покажуваат позитивни ефекти од лукот за повеќе од 150 различни болести.

➡️ Заследете не за нарачка, рецепти како и интересни факти за бенефиции од лукот.
👍 Facebook → Makalo.mk – Makalo od luk
❤ Instagram → @makalo.mk

🍚 Амбалажа: 370 ml
💰 Цена: 200 ден

🚚 Вршиме достава по карго низ сите градови во Македонија.
Доставата во Скопје е бесплатна